«Інтереси керівництва держави»: Южаніна про скасування штрафів за неподання звітів про КІК

Джерело: Ніна Южаніна/Facebook

Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що, за її інформацією, рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах найвищого керівництва держави.

Як відомо, нещодавно монобільшість ухвалила зміни до Податкового кодексу, згідно з якими українських власників іноземних компаній до кінця воєнного стану та шести місяців після цього не будуть штрафувати за неподання звітів про контрольовані ними іноземні компанії.

“Дізналася, що подавати звіт по КІК (контрольованих іноземних компаніях) було незручно саме вищому керівництву країни. Чому незручно? Бо люди обуряться, коли дізнаються, що, виходить, “голобородьки” є власниками капіталів за межами України, отримують там прибутки і не платять податки в Україні з них”, – пояснила Южаніна.

А також додала, що саме тому, на її думку, штрафи за неподання звітів про такі компанії скасовано до кінця воєнного стану та 6 місяців після цього.

“Щоб не було ай-ай-ай, легше “знести” закон, ніж задекларувати володіння такими компаніями. Сором! Але до більшості це ніяк не дійде”, – обурилась Ніна Южаніна.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що влада України має намір полегшити податкове навантаження для громадян, які заснували компанії за кордоном. Податковий комітет пропонує тимчасово звільнити таких засновників від штрафів за неподання або несвоєчасне подання звітів про контрольовані ними іноземні компанії (КІК).

Те саме стосується недостатнього відображення в цих звітах інформації про доходи, що підлягають оподаткуванню в Україні.

Штрафи, від яких пропонують звільнити, можуть сягати від 300 тисяч до 3 мільйонів гривень.

Ці зміни, у разі їх схвалення Верховною Радою України, будуть діяти протягом періоду воєнного стану плюс шість місяців після його завершення.

“А що ж звичайні платники податків? Для них – повний набір податкових перевірок, блокування діяльності з СМКОР та значні штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (за 2022 та 2023 роки склали 14 млрд гривень)”, – написала нардепка.

Раніше Южаніна писала, що цьогоріч до 1 травня українські платники податків вперше подали звіти про контрольовані іноземні компанії за 2022 та 2023 звітні періоди. Загалом 11 143 фізичними особами подано 29 355 звітів про 13 755 КІК, а 248 юридичними особами — 702 звіти про 361 КІК.

За результатами декларування КІК, сума податку до сплати становить 1 млрд 776 млн грн, що є значним “плюсом” порівняно з минулим роком. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, зібрана за результатами  декларування, склала 4,8 млрд грн. Такі дані вказують на можливе подвійне нарахування, що викликає питання щодо прозорості і точності податкових звітів.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Голова ОВА Олег Синєгубов поінформував, що регіон отримав нові інклюзивні автобуси, придбані за державну субвенцію та місцеві бюджети. Вони забезпечать підвіз учнів для п’яти освітніх закладів у громадах Лозівського і Красноградського районів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що російський депутат оприлюднив унікальну інформацію про втрати росіян та підтвердив використання шкіл як військових баз.