ISW: Путін «вдає зацікавленість у мирних переговорах»
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що президент РФ Володимир Путін використав свою зустріч із президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб “просувати кремлівські наративи, вдаючи зацікавленість у мирних переговорах”.
Вчора, 16 травня, Сі та Путін підписали спільну заяву, в якій йдеться про підтримку Росією запропонованого Китаєм “мирного плану” та можливих майбутніх переговорів під керівництвом Китаю щодо припинення війни.
У заяві вони стверджують, що обидві країни підтримують “стійке врегулювання кризи в Україні”.
Раніше ISW зазначали, що Кремль, ймовірно, використовувати будь-які заклики до мирних переговорів, щоб “вдавати зацікавленість у переговорах, сподіваючись підірвати підтримку України Заходом”.
Аналітики додали, що РФ також сподівається, що Захід змусить Україну піти на переговори з Росією і тим самим “йти на поступки щодо українського суверенітету та територіальної цілісності”.
- Аналітики попереджають, що наступ РФ на Харківщині виглядає як спроба втягнути в бій та виснажити обмежені резерви українських Сил оборони перед початком основного літнього наступу. Наразі російські війська здійснюють нарощування сил поблизу Сумщини.
- У британській розвідці оцінили кадрові перестановки у російському уряді, зокрема серед очільників безпекових відомств.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.