РФ можуть розтягнути сили України уздовж кордону для просування на сході – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW припускають, що російські війська можуть зумисне розтягувати українські сили уздовж північного кордону, аби мати змогу атакувати на східній ділянці фронту.

Аналітики зазначили, що від початку наступальних операцій на Харківщині фронт розширився приблизно на 70 км, про що напередодні заявив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Главком також додав, що росіяни прагнуть змусити ЗСУ застосувати резервні сили.

“В ISW продовжує оцінювати, що російські наступальні операції вздовж міжнародного кордону Харкова, ймовірно, мають стратегічну мету притягнути та прикріпити українські сили до цієї осі, щоб забезпечити просування Росії в інших районах східної України”, – мовиться у звіті.

Геолокаційні кадри від 17 травня свідчать, що ЗСУ атакували два російські танки, які наближались до кордону Сумщини. На думку аналітиків, навіть обмежена присутність військ РФ на інших ділянках фронту може призвести до розтягування українських сил.

“Російські війська зможуть стягувати та закріплювати українські війська в прикордонній зоні, доки Росія зберігатиме присутність у північній частині Харківської області та погрожуватиме проникненню в інші прикордонні райони”, – зазначили фахівці.

Аналітики додали, що росіяни схильні проводити наступальні операції на різних ділянках фронту “імпульсами”, і при цьому інтенсивність операцій на одній ділянці зменшується у міру збільшення активності на іншій ділянці.

“Російські війська можуть на деякий час уповільнити наступальні операції на Харківщині, але відновити темп згодом, коли вони захочуть”, – резюмували в ISW.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…