Іран просив допомоги у США після падіння гелікоптера з президентом Раїсі на борту
Джерело: Reuters
Іран звертався за допомогою до США після авіакатастрофи з гелікоптером внаслідок якої загинули президент країни Ібрагім Раїсі, глава іранського МЗС Хоссейн Амір-Абдуллахіан та кілька інших осіб.
Про запит від Ірану – який є головним ворогом союзника США Ізраїлю – повідомив на брифінгу речник Держдепу Метью Міллер.
“Іранський уряд звернувся до нас за допомогою. Ми чітко дали зрозуміти їм, що запропонуємо допомогу, як би ми зробили у відповідь на будь-яке прохання іноземної держави у подібній ситуації”, – зазначив речник.
Читайте також: «Жорстке приземлення» гелікоптера Ібрагіма Раїсі: хто такий та чим відомий президент Ірану
Однак надати Ірану допомогу США все ж не змогли. За совами Міллера, головна причина – логістичні проблеми. Водночас детальніше повідомляти про них Міллер не став.
ДОВІДКА: Вдень 19 травня гелікоптер, що перевозив президента Ірану Ібрагіма Раїсі потрапив в аварію в районі азербайджанського міста Джульфа. Згодом з’явилася інформація, що в гелікоптері також перебував глава МЗС країни Хоссейн Амір-Абдуллахіан та інші особи.
Згодом іранські ЗМІ підтвердили загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ Хоссейна Аміра Абдоллахіана внаслідок аварії гелікоптера в гірській провінції Східний Азербайджан.
- Військовий оглядач німецького видання Юліан Рьопке назвав серед можливих причин аварії гелікоптера іранського президента Ібрагім Раїсі, непридатність машини до польоту у складних метеоумовах.
- Загибель президента Ірану Ібрагіма Раїсі та міністра закордонних справ внаслідок аварії гелікоптера в гірській провінції Східний Азербайджан, ймовірно, позначиться на всьому Близькому Сході, де вплив Тегерану поширюється широко і глибоко.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.