Як взаємодіяти з людиною, яка користується колісним кріслом: роз’яснення
Джерело: Довідник безбар’єрності
У “Довіднику безбар’єрності” пояснили, як спілкуватися з людиною, яка користується колісним кріслом.
Отже, варто запам’ятати основні пункти при спілкуванні з людиною, яка користується кріслом колісним:
Крісло колісне – не візок, яким ми користуємося у супермаркеті. Це частина особистого простору людини, тож чіпати його без дозволу не можна. Це стосується й милиць та інших допоміжних засобів.
На кріслі колісному люди не їздять, а ходять. Тож, коли ви звертаєтесь до людини із пропозицією прогулятись, варто казати: “Давай підемо погуляємо” або “Підеш зі мною гуляти?”.
Як зробити з людиною на кріслі колісному спільне фото? Буває, що люди відчувають розгубленість, якщо на заходах роблять спільні фото: вони не знають – присідати чи бути десь позаду, або ж ставати поруч із людиною на кріслі колісному навколішки.
Якщо є стілець, сядьте поруч. Позувати стоячи теж можна. А краще запитати в людини, як їй буде комфортно.
Якщо ви бачите поруч з людиною собаку-терапевта або собаку-поводиря (часто вони мають жовту стрічку на нашийнику), пам’ятайте, ця собака – на службі. Тобто, її не можна торкатися, гладити, кликати тощо.
Головне у взаємодії з людиною з інвалідністю – фокусуватись на ній самій, а не на її інвалідності. І нехай крісло колісне чи будь-які інші допоміжні засоби не стають перепоною для вашого спілкування.
- У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності.
- Роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, можуть отримати компенсацію від держави через “Дію”.
- В Україні особи з інвалідністю тепер мають можливість складати практичний іспит для отримання водійського посвідчення на спеціально обладнаних автомобілях.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.
Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.
Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.