Передчасний початок наступу на півночі Харківщини обернувся провалом для РФ – ISW
Джерело: ISW
На думку аналітиків Інституту вивчення війни, передчасний початок російських наступальних операцій підірвав успіх РФ на півночі Харківської області.
За даними аналітиків, ворог розпочав свою наступальну операцію на півночі Харківської області з обмеженими силами і ще не перекинули туди значні резерви, що призвело до зниження темпів російського просування і наступальних операцій.
“Таке зниження темпів, ймовірно, надає українським військам тактичні можливості для контратак, хоча українські війська ще не проводять обмежену контрнаступальну операцію, яка має на меті повністю витіснити російські війська з північної Харківської області”, – йдеться у звіті.
Зазначається, що розрізненість російських підрозділів, які нині діють на півночі Харківської області, та нерішучість військових РФ щодо залучення до бойових дій наявних резервів свідчить про те, що противник, ймовірно, намагається довести чисельність Північного угруповання до запланованої кінцевої мети перед тим, як активізувати наступальні операції на півночі Харківської області.
Як йдеться у звіті, на момент початку наступальних операцій 10 травня у складі Північного угруповання військ у районі кордону перебувало близько 35 000 військовослужбовців, тоді як українські джерела вказували, що російські військові мають намір зосередити в цьому районі від 50 000 до 70 000 військовослужбовців.
Експерти припустили, що російські війська, ймовірно, розпочали наступальну операцію на півночі Харківської області раніше запланованого терміну, залучивши недостатню кількість особового складу зі сподіваннями закріпитися до того, як прибуття на фронт військової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки зробить це завдання більш важким.
Відтак, як зауважили в ISW, ймовірно, передчасний початок російських наступальних операцій підірвав успіх Росії на півночі Харківської області.
Російським військам схоже вдалося застати українські сили зненацька 10 травня і досягти тактично значних успіхів у районах, які, за повідомленнями українських офіційних осіб, були менш захищеними.
- Аналітики ISW прокоментували стягнення сил РФ до кордону на Сумщині, зазначивши, яку мету переслідує ворог.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.