Уряд прагне посилити контроль за інформаційним простором після падіння довіри — ЗМІ
Джерело: токшоу “УП.Чат” в YouTube
Шефредакторка “Детектор Медіа” Наталія Лигачова вважає, що влада спрямовує зусилля на компенсацію падіння довіри шляхом посилення контролю за інформаційним простором.
Вона висловила свої занепокоєння тим, що зараз уряд намагається заповнити прогалини в довірі, збільшуючи свій вплив на медійний сектор.
“Мене непокоїть, що, як мені здається, зараз влада намагається залатати прогалини в довірі посиленням контролю за інформаційним простором. Що стосується телемарафону, я думаю, справа не лише в тому, що лише на Суспільному був баланс політичних сил, що підкреслювали і медіаексперти, і західні донори. Ми знаємо, що тільки в його ефірі були представники “Європейської солідарності”. Про це казали, і це набридло. Серед учасників телемарафону дійсно було роздратування через це, але це не було основною причиною”, — додала Наталія Лигачова.
Вона вказала на те, що існує комплекс проблем, включаючи спробу монополізації проєкту “Єдині новини”, яка вже викликала спротив у медійному середовищі.
“А він підконтрольний владі. Зараз він неофіційно координується Владиславом Матяшем, офіційна роль якого невідома, його не позиціонують як представника державного каналу “Рада”. Він виступав головним рупором оголошення про те, що Суспільному пропонують відмовитися від прайму під час телемарафону. У нього був єдиний на тиждень прайм, і від того його намагалися посунути, що й викликало спротив самого Суспільного”, — сказала Лигачова.
Лигачова також висловила стурбованість тим, що ця стратегія може призвести до обмеження бюджету Суспільного на майбутні роки.
“Я вбачаю ризик в тому, що на 2025 рік влада може дуже обрізати бюджет Суспільному. Але не в тому, що він втратить рейтинги: вони або залишаться приблизно на тому ж рівні, або навіть піднімуться”, — припустила шефредакторка “ДМ”.
Вона закликала до піар-кампанії для Суспільного, вказавши на його переваги, такі як політичний баланс, професіоналізм ведучих та рейтингові програми.
- Суспільне розширює власне мовлення у межах телемарафону “Єдині новини”, яке транслюватиме на загальнонаціональному телеканалі “Перший”.
- Нещодавно очільниця наглядової ради НСТУ Світлана Остапа повідомила у коментарі “Детектор медіа”, що Суспільне хочуть прибрати з вечірніх слотів телемарафону “Єдині новини” і надавати їм час на етер у нічні та ранкові години.
- Очільниця наглядової ради НСТУ також висловила думку, що проти Суспільного почали інформаційну кампанію. Зокрема занепокоєння викликають дописи нардепки Мар’яни Безуглої, яка днями написала кілька постів про те, чи доцільно фінансувати державні телеканали, до яких внесла і Суспільне.
- Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк закликала підтримати “Суспільне мовлення”, яке хочуть вилучити з праймтайм-слотів національного телемарафону “Єдині новини”.
- Спільнота українського “Медіаруху” закликала владу припинити тиск на Суспільне мовлення та зберегти за ним вечірні прайми телемарафону.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.
Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.
Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.
Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.