Штормова погода змусила ворога вивести ракетоносії з Чорного моря – ОК «Південь»
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Морська погода не сприяє ворогу у виконанні бойових завдань. Потужний шторм загнав російські ракетоносії в пункти базування. Корабельне угруповання в цілому зменшене.
Так, станом на 9 липня, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває п’ять ворожих кораблів.
В Азовському морі знаходиться один ворожий корабель.
Тоді як у Середземному морі на бойовому чергуванні росіяни утримують до восьми кораблів.
У пресслужбі ВМС ЗСУ повідомили, що за добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 15 суден, з них 2 рухалось у напрямку протоки Босфор;
- до Чорного моря – 16 суден, з них 3 рухалось у напрямку протоки Босфор.
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
- На фронті ситуація залишається досить складною. Ворог намагається обстрілювати всі населені пункти вздовж лінії фронту й застосовувати керовані авіабомби.
- Раніше міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
- Російські окупаційні сили РФ завдали удару по житловому кварталу Херсона. Внаслідок атаки постраждала жінка.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.