ЄС схвалив закон про обмеження викидів метану на імпорт газу
Джерело: Reuters
Країни Європейського Союзу схвалили закон про введення обмежень на викиди метану на імпорт нафти і газу в Європу з 2030 року, змушуючи міжнародних постачальників припинити витоки парникового газу.
Метан є основним компонентом природного газу, який країни спалюють на електростанціях і для опалення будинків. Він також є другою найбільшою причиною зміни клімату після вуглекислого газу та сприяє глобальному потеплінню.
Міністри країн ЄС остаточно схвалили закон на зустрічі в Брюсселі, лише Угорщина проголосувала проти.
З 2030 року ЄС запровадить “максимальні значення інтенсивності метану” для викопного палива, що надходить на європейський ринок. Європейська комісія розробить точні межі метану до цього часу.
Імпортерам нафти та газу, які порушують ліміт, можуть загрожувати фінансові штрафи. Обмеження, ймовірно, найбільше торкнуться великих постачальників газу, таких як США, Алжир і Росія.
ЄС також вимагатиме від європейських виробників регулярно перевіряти свою діяльність на предмет витоків метану, а також забороняє більшість випадків спалювання та викиду в атмосферу.
- Доходи російської енергетичної компанії “Газпром”, значно скоротившись через втрату європейського ринку, продовжуватимуть падати принаймні до 2030 року.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби зробити їх менш прибутковими та змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
Громадяни РФ різко зацікавились нерухомістю у Сполучених Штатах після того, як президентом США знову став Дональд Трамп.
Європейський суд з прав людини виніс два рішення проти Росії щодо порушень прав людини під час війни проти України, а також збиття рейсу MH17 в липні 2014 року.
В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.