Уряд визначив об’єкти, де не застосовуватимуть графіки відключень електроенергії
Джерело: Кабінет міністрів України
Уряд України визначив критично важливі об’єкти країни, які будуть забезпечені пріоритетним електропостачанням, тобто, графіки відключень світла для них не застосовуватимуть.
До критично важливих установ Кабмін вніс:
- об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення;
- заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
- військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (зокрема об’єкти, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану);
- підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання зі створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів, а також підприємства залізничного транспорту;
- підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни, підприємства з неперервним циклом виробництва
електронні комунікаційні мережі; - органи державної влади (Верховна Рада, Кабінет міністрів, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об’єкти ДСНС).
Постанова набирає чинності через місяць з дня її опублікування та діє протягом періоду воєнного стану і шести місяців після його припинення або скасування.
- Фахівці “Укренерго” вирішили відповісти на найчастіші запитання стосовно повернення до вимушених відключень електроенергії. Зокрема повідомили про причини відключень через зміни у погодніх умовах.
Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.
Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.
У США асоціації лікарів, медичних працівників і вчених подали позов до суду на керівників американських установ охорони здоров’я, зокрема на міністра-антивакцинатора Роберта Кеннеді-молодшого, через обмеження доступу до вакцин проти COVID-19 та підрив довіри населення до щеплень.
Компанія Mattel випустила першу в історії ляльку Barbie з цукровим діабетом першого типу.
Турецький суд заблокував доступ до частини контенту чат-бота Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Влада заявила, що чат-бот генерує відповіді, що ображають президента Реджепа Таїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійні цінності.