«Рішуче засуджуємо»: заява МЗС України щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник
Джерело: МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.
У дипломатичному відомстві наголосили, що Україна глибоко занепокоєна черговою спробою Корейської Народної Демократичної Республіки здійснити запуск ракети-носія з супутником-розвідником на борту.
“Ми рішуче засуджуємо неодноразові порушення Пхеньяном міжнародного права та відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН. Такі дії, як і надання північнокорейським режимом військової допомоги Росії у війні проти України, мають наслідком суттєве погіршення безпекової ситуації в регіоні та у світі”, – йдеться у заяві МЗС.
А також наголошується, що Україна закликає посилити тиск з боку міжнародної спільноти на Пхеньян задля дотримання міжнародного права та забезпечення стабільності і безпеки на Корейському півострові.
Нагадаємо, що остання спроба Північної Кореї вивести на орбіту супутник-розвідник закінчилася вибухом у повітрі.
Супутник “вибухнув у повітрі під час першого етапу польоту і не зміг запуститися”, — йдеться в заяві Національного управління аерокосмічних технологій.
“Згідно з експертним оглядом, причиною аварії стала експлуатаційна надійність нещодавно розробленого рідкого кисню та масляного двигуна”, — йдеться в заяві.
Збройні сили Південної Кореї заявили, що виявили запуск, але супутник, “імовірно, вибухнув у повітрі”.
“Південнокорейські та американські розвідувальні органи детально аналізують це в тісній співпраці”, – заявив Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.
Виведення супутника-розвідника на орбіту протягом тривалого часу було пріоритетом для лідера КНДР Кім Чен Ина, і він заявив про успіх у листопаді після двох невдалих спроб минулого року.
Північна Корея стверджує, що супутник Malligyong-1, який вона вивела на орбіту в листопаді, успішно функціонує, але розвідка Південної Кореї відкинула цю заяву.
Південна Корея стверджує, що Кім Чен Ин отримав технічну допомогу Росії для цього запуску в обмін на відправлення контейнерів зі зброєю.
Експерти кажуть, що супутники-розвідники можуть покращити можливості Північної Кореї зі збору даних, зокрема щодо інформації про військові дії.
- Велика кількість російських експертів вирушила до Північної Кореї для допомоги у розробці її супутника-шпигуна, стверджує південнокорейське інформаційне агентство Yonhap. Ця співпраця стала можливою після зустрічі президента Росії Володимира Путіна з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у вересні.
- США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “імовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.