США заявили, що Росія, ймовірно, запустила протисупутникову зброю

Джерело: BBC News

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “ймовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.

“Росія запустила на низьку навколоземну орбіту супутник, який, на нашу думку, ймовірно є протикосмічною зброєю”, — заявив речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.

За його словами, він перебував на “на тій же орбіті, що й урядовий супутник США”, додавши, що Вашингтон продовжуватиме стежити за ситуацією та має бути готовим захистити свої інтереси.

“Таким чином, оцінки додатково вказують на характеристики, схожі на раніше розгорнуті протикосмічні корисні навантаження з 2019 і 2022 років. Ми несемо відповідальність бути готовими захищати територію, сферу космосу, а також забезпечувати постійну та безперебійну підтримку Об’єднаних сил”, – додав речник Пентагону.

Росія публічно не коментувала це питання.

США та РФ протягом останніх тижнів неодноразово стикалися з питання космічної зброї в ООН.

Ряд військових експертів давно попереджають, що космос, швидше за все, стане наступним рубежем війни у ​​світі, що стає все більш залежним від технологій.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.