США заявили, що Росія, ймовірно, запустила протисупутникову зброю

Джерело: BBC News

США стверджують, що минулого тижня Росія запустила супутник, який, на їх думку, “ймовірно здатний атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”.

“Росія запустила на низьку навколоземну орбіту супутник, який, на нашу думку, ймовірно є протикосмічною зброєю”, — заявив речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.

За його словами, він перебував на “на тій же орбіті, що й урядовий супутник США”, додавши, що Вашингтон продовжуватиме стежити за ситуацією та має бути готовим захистити свої інтереси.

“Таким чином, оцінки додатково вказують на характеристики, схожі на раніше розгорнуті протикосмічні корисні навантаження з 2019 і 2022 років. Ми несемо відповідальність бути готовими захищати територію, сферу космосу, а також забезпечувати постійну та безперебійну підтримку Об’єднаних сил”, – додав речник Пентагону.

Росія публічно не коментувала це питання.

США та РФ протягом останніх тижнів неодноразово стикалися з питання космічної зброї в ООН.

Ряд військових експертів давно попереджають, що космос, швидше за все, стане наступним рубежем війни у ​​світі, що стає все більш залежним від технологій.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.

У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.