ЗСУ навмисно сповільнюють темпи наступальних операцій – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Під час свого контрнаступу українські військові навмисно дотримуються уповільненого темпу просування. Це робиться з метою збереження їх власного бойового ресурсу та виснаження російської армії.
Зазначається, що 9 липня Сили оборони України провели наступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту.
“Українські офіційні особи повідомили, що ЗСУ продовжують вести контрнаступальні операції на Бердянському та Мелітопольському напрямках”, – йдеться у звіті.
При цьому, за словами командувача Сухопутних військ ЗСУ генерала-полковника Олександра Сирського, українські сили успішно продовжують наступ на Бахмутському напрямку.
Міноборони РФ, а також російські мілблогери повідомляють, що ЗСУ проводили атаки у західній частині Запорізької області і були “націлені на тилові позиції, склади та інфраструктуру”.
Своєю чергою, інформацію щодо блокування противника на півдні та сході країни підтвердили і українські військові посадовці.
За інформацією видання Wall Street Journal, українські військові намагаються послабити оборону росіян перед звільненням території за рахунок сповільнення темпів наступу. Вони зосереджені на витісненні російських підрозділів.
На думку аналітиків, нинішній темп українського контрнаступу вказує на навмисні зусилля щодо збереження бойової міці Сил оборони та “виснаження російської живої сили та техніки за рахунок повільнішого просування”.
Водночас фахівці наголошують, що просування ЗСУ на добре підготовлені позиції ворога ускладнюється нестачею бронетехніки, а відсутність переваги Сил оборони в повітрі є одним із факторів, що сповільнюють контрнаступ.
- П’ятсот днів тому Росія почала неспровоковану загарбницьку війну проти України. Російські військові мали намір взяти Київ протягом трьох днів, але не змогли досягти жодної із поставлених цілей в Україні.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.