В РФ суд продовжив арешт російсько-американської журналістки «Радіо Свобода»
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 31 травня, російський суд продовжив на два місяці досудове ув’язнення російсько-американської журналістки “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Алсу Курмашевої.

Фото: Reuters
Курмашева, празька журналістка та мати двох дітей, перебуває під вартою в російському регіоні Татарстану з 18 жовтня. Раніше її ненадовго затримали в червні, коли вона намагалася вилетіти з Росії після відвідин матері.
Спочатку суд визнав її винною в тому, що вона не заявила про наявність у неї паспорта США, що є обов’язковим за російським законодавством, і оштрафував її. Потім її звинуватили в тому, що вона не зареєструвалася як “іноземний агент”.
ЗМІ “Татар-Інформ” припустило, що її також офіційно звинувачують у навмисному зборі військової інформації, яка може бути використана проти Росії, і в поширенні неправдивої інформації про російську армію.
Курмашева розповіла журналістам з зали суду в місті Казань, що вона страждає різними захворюваннями, які не можна належним чином лікувати під час ув’язнення.
Вона додала, що востаннє чула голоси своїх дітей у жовтні минулого року, оскільки їй не дозволяють телефонувати.

Фото: Reuters
Суддя оголосив, що вона залишиться в СІЗО до 5 серпня.
Її адвокат Рим Сабіров заявив, що оскаржить рішення та вимагатиме помістити Курмашеву під домашній арешт разом із її родичами в Казані до суду.
“Вона нікому не загрожує. Незрозуміло, навіщо її ізолювати від суспільства”, – сказав він.
- Росія затримала редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву за те, що вона не зареєструвалася як “іноземний агент” під час візиту до Росії.
- Московський суд у вівторок, 26 березня, продовжив запобіжний захід кореспонденту московського бюро видання The Wall Street Journal Евану Гершковичу до 30 червня.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.