В РФ суд продовжив арешт російсько-американської журналістки «Радіо Свобода»

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 31 травня, російський суд продовжив на два місяці досудове ув’язнення російсько-американської журналістки “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода” Алсу Курмашевої.

Фото: Reuters

Курмашева, празька журналістка та мати двох дітей, перебуває під вартою в російському регіоні Татарстану з 18 жовтня. Раніше її ненадовго затримали в червні, коли вона намагалася вилетіти з Росії після відвідин матері.

Спочатку суд визнав її винною в тому, що вона не заявила про наявність у неї паспорта США, що є обов’язковим за російським законодавством, і оштрафував її. Потім її звинуватили в тому, що вона не зареєструвалася як “іноземний агент”.

ЗМІ “Татар-Інформ” припустило, що її також офіційно звинувачують у навмисному зборі військової інформації, яка може бути використана проти Росії, і в поширенні неправдивої інформації про російську армію.

Курмашева розповіла журналістам з зали суду в місті Казань, що вона страждає різними захворюваннями, які не можна належним чином лікувати під час ув’язнення.

Вона додала, що востаннє чула голоси своїх дітей у жовтні минулого року, оскільки їй не дозволяють телефонувати. 

Фото: Reuters

Суддя оголосив, що вона залишиться в СІЗО до 5 серпня.

Її адвокат Рим Сабіров заявив, що оскаржить рішення та вимагатиме помістити Курмашеву під домашній арешт разом із її родичами в Казані до суду.

“Вона нікому не загрожує. Незрозуміло, навіщо її ізолювати від суспільства”, – сказав він.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.