«Життя триває і в ньому буде щастя»: парамедикиня закликала підтримувати важкопоранених

Джерело: Катерина Галушка/X

Парамедикиня “Госпітальєрів” Катерина Галушка опублікувала допис з історією одного з оборонців, котрий отримав складне поранення на фронті. Військовослужбовець втратив руку, зневірившись у своєму майбутньому. Госпітальєрка закликала підтримувати військових, пояснювати, що після ампутації поранені отримують якісні протези та мають змогу вести повноцінне життя.

Щемливу історію Катерина виставила у соцмережі, попередньо запитавши бійця про дозвіл опублікувати світлини. У відповідь почула, що захисник втратив віру у можливість створити сім’ю.

Парамедикиня розповіла військовому про друзів з ампутаціями, котрі знайшли сили відновитися, завели родини або ж навіть продовжують службу. Пояснила, що його життя має сенс й далі.

Мені страшно від того, що хтось або щось вселили в нього віру, ніби він не зможе мати нормальне життя через ампутацію. Мене лякає, що він вірить, ніби не зможе отримати якісний протез та відновитися настільки це можливо. Мені боляче, бо він не знає, що попереду є світло. Я дуже хочу, аби з кожного кутка говорилися про послуги, на які можуть розраховувати такі як він. Я дуже хочу, щоб ми, як громадянське суспільство, вчили інших та самих себе бути толерантними до цих людей, вдячними та давати їм розуміти, що життя ще триває і в ньому буде щастя, — написала Катерина.

Зауважимо, раніше у Міністерстві охорони здоров’я пояснили, що часом рішення звернутися до психолога, психотерапевта чи психіатра не даються легко. У відомстві надали поради, як спонукати ветеранів звернутися по необхідну допомогу.

Наразі культура звернення по таку допомогу лише формується, тоді як стереотипи про ментальне здоров’я досі переважають.

У випадку з ветеранами, які мали травматичний досвід, може додаватися небажання “аби хтось порпався у голові” або ж переконання, що зрозуміти зможуть лише “свої”.

Ми можемо мати щире бажання допомогти людині, та варто памʼятати, що тиснути, сваритися чи примушувати звернутися до спеціаліста — невдалий варіант. Завжди, а особливо у випадку з військовими, слід шукати власний шлях, побудований на довірі й турботі, — пояснили фахівці.

Також Міністерство оборони України розпочало пілотний проєкт з реабілітації військовослужбовців, основним завданням якого є створення ефективного реабілітаційного простору за участі цивільних та військових закладів охорони здоров’я, соціальних служб та органів місцевого самоврядування.

Додамо, ветеран російсько-української війни Олександр “Терен” Будько, котрий втратив обидві ноги на фронті, запустив розважальне інклюзивне шоу “Відвал ніг або All інклюзив”, в якому разом із медійними людьми перевіряє міста України на інклюзивність.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.