В Україні створять шість реабілітаційних центрів для військових

Джерело: Military Media Center

В Україні мають намір створити шість реабілітаційних центрів для військовослужбовців, один — з метою реінтеграції осіб, котрих звільнили з російського полону, решту — для надання допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.

Начальник відділу охорони здоров’я Департаменту гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України полковник медичної служби Володимир Фурдик повідомив, що у межах співпраці між Міністерством оборони та Міністерством соціальної політики укладено Меморандум щодо створення мережі реабілітаційних центрів.

Ми зараз опрацьовуємо наказ спільно з Міністерством соціальної політики щодо розвитку мережі реабілітаційних центрів. Водночас ми розробили пілотний варіант роботи з декомпресії для військовослужбовців та членів їхніх сімей, – зазначив Фурдик.

У межах програми ментального здоров’я, ініційованої Оленою Зеленською, минулого тижня відбулася зустріч Координаційної ради з цього питання, де було обговорено створення шести центрів, один — з реінтеграції осіб, звільнених з полону, і п’ять центрів — безпосередньо щодо надання соціальної підтримки і психологічної допомоги військовослужбовцям та їхнім родинам.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони. 

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.