Понад 500 абітурієнтів подали заяви на вступ до медуніверситетів на реабілітаційні спеціальності

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України.

Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.

Серед поданих заяв, зокрема:

  • 326 — на здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю 227 “Терапія та реабілітація”,
  • 201 — на здобуття ступеня магістра за спеціальністю 225 “Медична психологія”.

Нагадаємо, що нещодавно уряд ухвалив постанову, якою суттєво збільшив обсяги підготовки фахівців з реабілітації та лікарів-психологів у закладах вищої освіти, підпорядкованих МОЗ. Відтак, цього року обсяг державного замовлення планується збільшити на 1 005 майбутніх фахівців з фізичної терапії та ерготерапії та 40 лікарів-психологів.

У відомстві зазначили, що на сьогодні питання підготовки та навчання фахівців з реабілітації є пріоритетним для держави, оскільки збільшення кількості фахівців у цьому напрямі допоможе у майбутньому ефективно долати післявоєнні виклики, а також надавати кваліфіковану медичну допомогу постраждалим.

“Міністерство охорони здоров’я України запрошує абітурієнтів вступати на такі важливі спеціальності. Адже через повномасштабну війну значно зросла кадрова потреба у професійних реабілітологах і психологах, завдяки яким у майбутньому ми зможемо відновлювати наших цивільних та військових”, – наголосили у МОЗ.

В Україні триває 650-та доба повномасштабної війни з російським агресором. За цей час ЗСУ знищили більш як 333 тисячі загарбників.

Вночі 5 грудня війська РФ вчергове атакували Україну ударними безпілотниками.

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.

Протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 8 ракетних та 68 авіаційних ударів, здійснив 87 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.