ГУР запустило портал з інформацією про посадовців РФ та РБ, причетних до депортації дітей
Джерело: Мінреінтеграції
Головне управління розвідки Міноборони України запустило портал з інформацією про російських та білоруських посадовців, причетних до депортації українських дітей
На спеціальному сайті “Війна та санкції” Головного управління розвідки Міністерства оборони України створено окремий розділ “Викрадачі дітей”. Розділ містить перелік осіб, причетних до депортації українських дітей.
Наразі тут зібрано інформацію про понад 200 посадовців із Росії та Білорусі, які ухвалювали рішення про незаконне вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України. А також дані про учасників “перевиховних” молодіжних організацій, російських закладів освіти та культури, які беруть участь у процесах депортації.
Розділ порталу містить невелике досьє на кожного ідентифікованого на сьогодні учасника викрадення дітей, посилання на матеріали з новин, інформацію про наявність санкцій щодо таких осіб. Також там розміщено сканкопії документів, що підтверджують депортацію дітей.
Інформацію з порталу можна використовувати для швидшого відкриття та проведення розслідувань і притягнення винних до відповідальності.
Портал містить й інші розділи, де користувач зможе ознайомитись із запровадженими проти Росії санкціями у звʼязку з її агресією проти України.
- За даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.
- 1 червня, у День захисту дітей, українські воїни-розвідники звернулися до дітей, яких викрала Росія.
- Кабмін ухвалив постанову “Про затвердження Порядку виявлення та повернення дітей, депортованих або примусово переміщених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України”.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.