Майже 20 000 українських дітей примусово депортували до РФ внаслідок повномасштабної війни

Джерело: МВС України

За даними Міністерства внутрішніх справ України, внаслідок повномасштабної війни РФ проти України, понад 19 тисяч українських дітей примусово депортовано до Росії.

Сьогодні, 25 травня, у світі відзначається Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Повномасштабне вторгнення РФ значно посилило цю проблему в нашій країні.

У МВС наголосили, що ворог не лише вчиняє воєнні злочини на нашій території, а й здійснює справжній геноцид, порушуючи всі міжнародні норми. Через дії окупантів українські діти перебувають у постійній небезпеці.

Наразі в реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, містяться дані про понад 2 тисячі українських дітей.

Зокрема, внаслідок повномасштабної війни майже 550 дітей загинули, близько 1350 – зазнали поранень. Ще більш як 19 500 – були примусово депортовані до РФ.

У МВС зауважили, що масштаби воєнних злочинів окупантів можуть бути значно більшими, адже поки неможливо оцінити ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.