Міністр сільського господарства Угорщини відвідає Туреччину для переговорів щодо Чорноморської зернової угоди

Джерело: Reuters

Міністр сільського господарства Угорщини у вівторок, 11 липня, вирушить до Туреччини для переговорів щодо продовження угоди експорту зерна.

“Туреччина є ключовим гравцем у довгостроковому подоланні ринкових труднощів, спричинених імпортом українського зерна (в Центральну Європу)”, – заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

Надь додав, що веде переговори від імені країн Центральної та Східної Європи, які виступають проти збільшення потоків українського зерна.

П’ять країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) вимагали обмеження імпорту поставок, скаржачись, що дешевше українське зерно робить внутрішнє виробництво нерентабельним.

2 травня Європейський Союз дозволив п’яти країнам – Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині – заборонити внутрішні продажі української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику, дозволивши при цьому транзит вантажів зерна для експорту в інші країни ЄС.

Єврокомісія минулого місяця продовжила ці обмеження на продаж українського зерна для п’яти країн до 15 вересня.

У ніч на 4 липня (з вечора 3 липня) російські окупаційні війська здійснили масовану комбіновану ракетно-дронову атаку по Україні, застосувавши загалом 550 засобів повітряних атак.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 липня, частину країни накриє спека, а частину – негода.

Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.