Міністр сільського господарства Угорщини відвідає Туреччину для переговорів щодо Чорноморської зернової угоди

Джерело: Reuters

Міністр сільського господарства Угорщини у вівторок, 11 липня, вирушить до Туреччини для переговорів щодо продовження угоди експорту зерна.

“Туреччина є ключовим гравцем у довгостроковому подоланні ринкових труднощів, спричинених імпортом українського зерна (в Центральну Європу)”, – заявив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь.

Надь додав, що веде переговори від імені країн Центральної та Східної Європи, які виступають проти збільшення потоків українського зерна.

П’ять країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) вимагали обмеження імпорту поставок, скаржачись, що дешевше українське зерно робить внутрішнє виробництво нерентабельним.

2 травня Європейський Союз дозволив п’яти країнам – Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині – заборонити внутрішні продажі української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику, дозволивши при цьому транзит вантажів зерна для експорту в інші країни ЄС.

Єврокомісія минулого місяця продовжила ці обмеження на продаж українського зерна для п’яти країн до 15 вересня.

Президент України Володимир Зеленський разом із європейськими союзниками провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.

Кореспондент The Economist Олівер Керрол, посилаючись на власні джерела, повідомив, що російська делегація на переговорах в Туреччині погрожувала українській тим, що захопить Харківську і Сумську області. 

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив заявив, що на перемовинах в Стамбулі російська й українська делегації говорили про обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”.

Продовольчі пайки, якими можна було б забезпечити 3,5 мільйона людей протягом місяця, псуються на складах по всьому світу через скорочення допомоги США і ризикують стати непридатними для використання.

Президент України Володимир Зеленський закликав очільника Кремля Володимира Путіна надати російській делегації реальні повноваження приймати рішення.