Плем’я у лісах Амазонки отримало доступ до супутникового інтернету Starlink

Джерело: The New York Times

Народ марубо, що мешкає в лісах Амазонки вздовж бразильської річки Ітуї, отримав доступ до супутникового інтернету Starlink Ілона Маска.

Як розповіли у виданні, донедавна бразильське плем’я, яке живе в спільних хатинах, не мало доступу до мережі. І лише у 2022 році після запуску Starlink місцеві жителі отримали можливість на високій швидкості переглядати вебсторінки, реєструватися у соцмережах та дивитися потокове відео.

Проте зараз старійшини спільноти скаржаться, що члени племені стали залежними від соціальних мереж та сайтів з порнографією.

“Усі були щасливі, коли з’явився швидкісний інтернет “, — розповіла 73-річна членкиня племені Цайнама Марубо.

Однак, за її словами, поява супутникової мережі зробила народ “ледачим”.

“Зараз все стало ще гірше. Молодь розлінилась через інтернет, бо хоче жити як білі люди”, — пояснила вона.

Тим часом батько трьох дітей Кайпа вдячний за освітні переваги доступу до швидкісного інтернету. Утім, він також стурбований відеоіграми від першої особи, в які почали грати його діти. На думку чоловіка, існує ризик, що вони почнуть наслідувати побачене на екрані.

Занепокоєний змінами й 40-річний лідер племені Еноке Марубо.

“Це настільки змінило розпорядок дня, що стало згубним. У нашому селі, якщо ти не полюєш, не рибалиш і не вирощуєш овочі чи фрукти, то не їси. Але все ж, думаю, що інтернет принесе нам набагато більше користі, аніж шкоди. Принаймні, поки що”, — наголосив він.

Зазначається, що народ марубо не може жити без інтернету, адже завдяки сучасним технологіям є можливість набагато швидше звернутися по допомогу в разі надзвичайних ситуацій.

За даними видання, раніше місцеві мешканці користувалися аматорським радіо, сигнал якого поширювався між кількома селами, перш ніж дістатися до цивілізації. Наприклад, тепер за допомогою гелікоптерів можна набагато швидше рятувати людей, укушених отруйними зміями.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.