У боротьбі з російськими окупантами загинув актор Філіп Віннер

Фото: facebook.com/chesnyi.teatr
Джерело: “Чесний театр”
У російсько-українській війні загинув актор ֿ”Чесного театру” Філіп Віннер.
У театрі наголосили, що Філіп Віннер боронив в Україну з перших днів повномасштабного вторгнення РФ у найгарячіших точках.
“Та продовжував жити театром, на його сторінці побачите вірші з окопів, він привіз театр з собою на війну. Його вбила Росія. Не пробачимо”, – мовиться у заяві театру.
Колектив також висловив співчуття рідним та друзям Філіпа Віннера.
- Нещодавно угорська авіакомпанія Wizz Air примусово зняла з рейсу українського військового з ампутацією, котрий повертався з Ізраїля після лікування та протезування в Україну. Авіакомпанія вже перепросила за інцидент, пояснивши рішення “станом здоров’я армійця та заходами безпеки”. Одначе, у МЗС вирішили з’ясувати усі обставини випадку.
Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.
Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.
Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів. Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.
За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.