Під час заколоту Пригожина ПВК «Вагнер» мала намір захопити ядерну зброю, розміщену на базі «Воронеж-45»
Джерело: Reuters
24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
Голова військової розвідки України Кирило Буданов в ексклюзивному інтерв’ю заявив, що “Вагнер” пішов набагато далі та добрався до ядерної бази Воронеж-45. Він зазначив, що їхній намір полягав у тому, щоб отримати невеликі ядерні пристрої радянських часів.
“Тому, що якщо ви готові боротися до останнього, то це один з об’єктів, який значно підвищує ставки”, – сказав Буданов.
Єдиною перешкодою між ПВК “Вагнер” і ядерною зброєю, за словами Буданова, були двері до ядерного сховища.
“Двері сховища були зачинені, і вони не потрапили в технічну частину”.
Джерело, близьке до Кремля, підтвердило частину розповіді Буданова.
“Їм вдалося потрапити в зону особливого інтересу, в результаті чого американці захвилювалися через те, що там зберігаються ядерні боєприпаси”, – зазначено в повідомленні.
- Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
- У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь може розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
- Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.