Під час підготовки вечірки в межах місяця прайду в артцентр Closer прибули працівники ТЦК
Джерело: громадська організація KyivPride/Instagram
Сьогодні, 8 червня, під час підготовки вечірки Рейвах Прайд ГО “UkrainePride” до місця проведення події (артцентр Closer) прибули представники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Подільського району м. Києва.
За інформацією громадської організації, вони перевіряли документи в усіх присутніх та намагалися забрати чоловіків, які не мали необхідних документів, на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Зазначається, що UkrainePride не скасовує захід та буде проводити Рейвах Прайд у напружених умовах, що склалися.
В організації зауважили, що 9 червня на цій же локації ГО “KyivPride” проводитиме благодійний фестиваль, де на думку KyivPride, дана ситуація може повторитися.
“Ми, представниці та представники українського прайд-руху повністю усвідомлюємо важливість мобілізації та проведення необхідних заходів для її забезпечення. Оскільки ми повинні разом давати збройну відсіч ворогу. Водночас ми маємо інформацію, що серед усіх масових культурних та освітніх заходів, які сьогодні проводяться у Києві, представники ТЦК обрали для перевірки лише ЛГБТК+ подію. Ми розцінюємо дані дії як цілеспрямований тиск на прайд-рух в Україні”, – йдеться у повідомленні KyivPride.
А також наголошується, що обидві події, які проводяться 8-9 червня організаціями UkrainePride та KyivPride, є благодійними та орієнтовані на підтримку українських захисниць та захисників.
В організації повідомили, що збирають кошти для фондів та організацій, які допомагають військовим на Бахмутському, Куп’янському, Харківському, Донецькому та Сумському напрямках.
За інформацією KyivPride, у лавах Збройних сил України воює багато ЛГБТК+ людей.
“Наголошуємо, що ми повністю підтримуємо наше військо та владу в усіх необхідних діях для досягнення перемоги. Наша позиція тут однозначна і не може мати жодних інших трактувань. Проте зараз ми спостерігаємо ситуацію, яка викликає питання щодо забезпечення рівності та додержання прав людини навіть у цей складний воєнний час”, – резюмували в громадській організації KyivPride.
- 1 червня розпочинається місяць прайду ЛГБТ (Pride Month), присвячений святкуванню та вшануванню пам’яті прайду лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів.
- У червні, прайд-місяці на підтримку прав та видимості ЛГБТК+ спільноти, KyivPride проведе у столиці благодійний фестиваль та перший з 2021 року Марш Рівності.
- Гомофоби спаплюжили постери із зображеннями українських ЛГБТК+ військових, розміщені у трьох містах України в межах інфокампанії на підтримку ЛГБТК+ захисників та захисниць.
- В Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представники ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
- У Києві група чоловіків напала на хлопця через його толерантне ставлення до ЛГБТ-спільноти.
- Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.
- За даними звіту правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” про соціальне, правове й політичне становище ЛГБТК+ людей у 2023 році, в Україні зростає позитивне ставлення до ЛГБТК+ спільноти.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.