90% військовополонених страждають від різного роду катувань та насильства, – генпрокурор

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що неофіційні розмови з військовими, які повернулись з російського полону, свідчать про те, що до 90% військовополонених піддаються катуванню і фізичному та моральному насиллю.

“Перший так званий скринінг – неофіційна розмова з військовополоненими, які зараз повертаються, – свідчить, що до 90% наших людей страждають від різного роду катувань, нелюдського ставлення, фізичного, зокрема сексуального, і ментального насильства”, – сказав Костін.

Він додав, що ворог створив систему “катувань і нелюдського поводження стосовно тих, хто опиняється в їхніх руках”, зокрема в полоні, на тимчасово окупованих територіях або на території РФ.

Керівниця команди Міжнародного кримінального суду (МКС) в Україні Бренда Голліс зауважила: 

“Справа не стільки в кількості, ми… говоримо про тенденції, що певна категорія зазнає катувань, що є певні види катувань. Це все нам необхідно знати, щоб отримати необхідні докази, свідчення”.

Вона додала, що команда МКС розглядає не індивідуальні випадки, а “широку картину, яка представляє злочини”, а також вивчає дії виконавців цих злочинів середнього і вищого рівня, “які підпорядковані конкретним злочинцям”.

Зауважимо, що раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

Цьогоріч грошову компенсацію за житло отримають майже 2500 осіб. Міністерство у справах ветеранів здійснило розподіл субвенцій на виплату для придбання житла за трьома бюджетними програмами в обсязі 5,7 мільярда гривень.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник повідомив, що Україна розглядає, як один із напрямків усунення дефіциту в енергосистемі, переговори з європейськими операторами системи передачі про збільшення потужності для імпорту електроенергії до 2,2 ГВт.

2 липня мер Вільнюса Валдас Бенкунскас представив план оборони столиці Литві на випадок війни. Зокрема серед заходів розглядають також евакуацію містян.

Унаслідок російського обстрілу міста Селидове на Донеччині загинула одна людина, ще двоє отримали поранення.

Під час першої з 2018 року офіційної зустрічі глав урядів Німеччини та Польщі Олафа Шольца та Дональда Туска, що відбулася у Варшаві, сторони акцентували на важливості розв’язання спільних питань оборони на тлі російської військової агресії.