Кабмін закликали призупинити право на телефонний зв’язок військовополоненим РФ

Джерело: Букви з посиланням на текст петиції

На сайті Кабінету Міністрів України розмістили петицію з закликом позбавити російських військовополонених права на телефонний зв’язок.

Рідні українських військовополонених аргументують позицію тим, що за весь час перебування оборонців у російському полоні, сторони РФ спромоглася лише на формальне письмове повідомлення від Міжнародного Комітету Червоного Хреста про перебування військових у полоні. Без жодної інформації про стан здоров’я, місце перебування.

Зазначається, що попри багатомісячні прохання та вимоги, рідні українських військовополонених не можуть почути голос захисників, аби впевнитися, що вони справді живі.

Це щастя мали лише одиниці з нас. Ми пишемо листи своїм чоловікам, синам та братам, але навіть не знаємо – чи доходять вони до них. МКЧХ мовчить про це не менш твердо, ніж це роблять росіяни, — наголосили у тексті петиції.

Натомість захоплені у полон росіяни, вже давно написали і зателефонували своїм рідним. Тож сім’ї ворогів України живуть спокійно, знаючи про забезпечену долю тих, хто приходив нас вбивати.

Урядовим документом Україна закріпила право російських військовополонених на телефонні розмови, попри те, що це не передбачено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 1949 року, яка гарантує лише листування.

Ми горді своєю країною, яка попри усе, що зробили російські агресори, дотримується міжнародного гуманітарного права. Одночасно ми впевнені, що ставлення до полонених ворогів має мати розумні межі. Надаючи їм усе, що вимагають міжнародні угоди, Україна має займати чітку позицію: “Усі блага, які надаються понад вимоги закону — це привілеї. Привілеї треба заслужити”.

Як пояснює авторка петиції Інна Турова, рідні українських військовополонених просять призупинити надання полоненим росіянам права на телефонний зв’язок до того часу, поки РФ також не забезпечить можливість українським захисникам регулярно користуватися телефонним зв’язком.

У тексті петиції пояснили, що реалізація рішення не потребує змін до Постанови Кабінету Міністрів України №413 від 05.04.2022 “Про затвердження Порядку тримання військовополонених”. Також такі дії уряду не порушать права полонених на їх зв’язок із зовнішнім світом, закріплене відповідним розділом Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, та не порушать права людини, закріплені у міжнародних документах.

Ми готові, як й раніше, допомагати нашим силам безпеки та оборони і Уряду у цій тривалій війні. Ми готові працювати поруч, виступати разом з представниками держави, аби наші рідні в полоні були захищені силою права, — резюмували автори петиції.

Зауважимо, 26 березня Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила нові дані про тортури росіянами українських військовополонених та різке зростання кількості достовірних звинувачень у стратах полонених.

Голова ММПЛУ Даніель Белль повідомила, що кожен з раніше опитаних українських військовополонених розповідав, як російські військовослужбовці та посадовці катували їх у неволі, застосовуючи неодноразові побиття, електрошок, погрози розстрілу, тривалі стресові пози та імітацію розстрілу. Більш ніж половина з них зазнали сексуального насильства.

Більшість колишніх військовополонених також розповідали про страждання від того, що їм не дозволяли спілкуватися зі своїми родинами, та що вони були позбавлені належного харчування й медичної допомоги.

Окрім цього, ММПЛУ зафіксувала достовірні повідомлення про страту щонайменше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 року по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який попередній період.

Читайте також: Багато іноземців не знають, що росіяни катують наших полонених – Спільнота родин Оленівки

Варто наголосити, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в російському полоні перебувають понад 8000 українців.

У Харкові затримали студента, який допомагав російським військовим в підривній діяльності проти оборони міста. Правоохоронці повідомили, що 18-річний студент одного з місцевих університетів збирав інформацію про місця дислокації ЗСУ та їх техніку у Харкові.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

16 травня – річниця з початку виходу Маріупольського гарнізону з “Азовсталі”, що тривала до 20…

Президент РФ Володимир Путін під час візиту до Пекіну обговорив з президентом Китаю Сі Цзіньпіном “нові напрямки” співпраці та після переговорів підписали спільну заяву про “поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії”.

Глава Росії Володимир Путін 16 травня відвідає Китай для переговорів із президентом КНР Сі Цзіньпіном, які, як сподівається Кремль, поглиблять стратегічне партнерство між двома геополітичними суперниками Сполучених Штатів.