НАТО планує створити посаду спецпосланця в Україні – Foreign Policy

Джерело: Foreign Policy

НАТО планує cтворити посаду свого спеціального посланця в Україні. Новий представник координуватиме підтримку альянсом України, включно з потоками військової допомоги Києву з різних західних країн.

Альянс НАТО обмірковує плани щодо призначення нового постійного представника у Києві, оскільки планує збільшити довгострокові зобов’язання перед Україною на тлі війни країни проти Росії, попри нові попередження Москви про ескалацію.

Джерела видання повідомили, що посаду “старшого цивільного представника” Північноатлантичного альянсу в Україні можуть представити вже на ювілейному  саміті блоку у липні.

Відповідний крок дозволить НАТО надіслати політичні сигнали і Україні, і Росії. Дехто з представників альянсу привітали таку ініціативу. Тоді як інші назвали призначення спецпосланця “втішним призом” для країни, котра прагне вступити до альянсу.

Це частина втішного призу, який ми всі намагаємося створити, — зазначив один з офіційних осіб НАТО. — Це ще один приклад того, що ми робимо замість того, що насправді хоче від нас Україна.

Призначення спецпосланця НАТО обговорюють як частину широкого пакета заходів підтримки України в її боротьбі з російською агресією.

Найбільші прихильники України в Європі, особливо в країнах Східної Європи, наполягали на тому, щоб країна отримала офіційне запрошення приєднатися до НАТО як повноправного члена на майбутньому саміті, однак, Сполучені Штати та Німеччина заблокували цю спробу. Питання про те, коли запрошувати Україну до НАТО і фактично розпочати процес вступу, залишається гострою темою серед офіційних осіб альянсу.

Зауважимо, представники України та НАТО на засіданні, яке відбулось у Польщі, погодили план роботи на травень 2024 року для активізації пропозицій до Вашингтонського саміту Альянсу в липні цього року.

Довідка. Рада Україна – НАТО – орган, що координує відносини України та НАТО, створений на Вільнюському саміті 2023 року. До 2023 року функції Ради України – НАТО виконувала Комісія Україна – НАТО.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.

В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.