На деокупованих територіях виявили понад 160 катівень: найбільше – на Чернігівщині

Джерело: Андрій Костін в етері телемарафону

Після деокупації українських територій прокурори та слідчі виявили понад 160 катівень та місць несвободи, де росіяни утримували та катували українських цивільних та військовополонених. Найбільше таких місць виявлено на Чернігівщині – 44, а також Харківщині – 25 та в Запорізькій області – 18.

Офіс Генерального прокурора зафіксував тисячі випадків катування російськими військовими цивільних та військовополонених українців. Попри масове застосування тортур з боку російських військових, назвати точну кількість постраждалих неможливо, адже люди досі утримуються на тимчасово окупованих територіях та на території країни-агресора.

Як повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін, наразі зареєстровано понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження та катувань військовополонених та понад 2 100 за фактами катування цивільних осіб. Потерпілими від тортур і нелюдського поводження визнано понад 3 800 цивільних і понад 2 200 військовополонених.

Про масовість таких злочинів свідчать і катівні, знайдені на звільнених територіях. Прокурори та слідчі виявили понад 160 катівень та місць несвободи, де окупанти утримували та катували людей. Найбільше таких місць виявлено на Чернігівщині – 44, а також Харківщині – 25 та в Запорізькій області – 18, – зазначив Костін.

За жорстоке поводження з цивільними повідомлено про підозру 265 особам. Тоді як завершено розслідування і направлено до суду обвинувальні акти щодо 207 осіб. Генпрокурор додав, що нині вже 73 воєнні злочинці отримали вироки за тортури і жорстоке поводження з цивільними. Водночас за злочини проти українських військовополонених повідомлено про підозру 12 особам.

Зауважується, Офіс Генерального прокурора співпрацює з Міжнародним кримінальним судом щодо воєнних злочинів росіян.

Раніше ми повідомляли, що згідно з даними правоохоронців, нині 3800 цивільних осіб зазнали тортур від російських окупантів.

Окупанти здійснили артобстріл міста Марганець, що на Дніпропетровщині. Поранені двоє дорослих і дитина.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.