На деокупованих територіях виявили понад 160 катівень: найбільше – на Чернігівщині

Джерело: Андрій Костін в етері телемарафону

Після деокупації українських територій прокурори та слідчі виявили понад 160 катівень та місць несвободи, де росіяни утримували та катували українських цивільних та військовополонених. Найбільше таких місць виявлено на Чернігівщині – 44, а також Харківщині – 25 та в Запорізькій області – 18.

Офіс Генерального прокурора зафіксував тисячі випадків катування російськими військовими цивільних та військовополонених українців. Попри масове застосування тортур з боку російських військових, назвати точну кількість постраждалих неможливо, адже люди досі утримуються на тимчасово окупованих територіях та на території країни-агресора.

Як повідомив Генеральний прокурор Андрій Костін, наразі зареєстровано понад 450 кримінальних проваджень за фактами жорстокого поводження та катувань військовополонених та понад 2 100 за фактами катування цивільних осіб. Потерпілими від тортур і нелюдського поводження визнано понад 3 800 цивільних і понад 2 200 військовополонених.

Про масовість таких злочинів свідчать і катівні, знайдені на звільнених територіях. Прокурори та слідчі виявили понад 160 катівень та місць несвободи, де окупанти утримували та катували людей. Найбільше таких місць виявлено на Чернігівщині – 44, а також Харківщині – 25 та в Запорізькій області – 18, – зазначив Костін.

За жорстоке поводження з цивільними повідомлено про підозру 265 особам. Тоді як завершено розслідування і направлено до суду обвинувальні акти щодо 207 осіб. Генпрокурор додав, що нині вже 73 воєнні злочинці отримали вироки за тортури і жорстоке поводження з цивільними. Водночас за злочини проти українських військовополонених повідомлено про підозру 12 особам.

Зауважується, Офіс Генерального прокурора співпрацює з Міжнародним кримінальним судом щодо воєнних злочинів росіян.

Раніше ми повідомляли, що згідно з даними правоохоронців, нині 3800 цивільних осіб зазнали тортур від російських окупантів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.