Міністерка оборони Нідерландів з візитом прибула до України

Джерело: Денис Шмигаль/Facebook

10 червня глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен з неоголошеним візитом прибула до України.

Шмигаль провів зустріч з Оллонґрен у Києві. Він висловив вдячність Нідерландам “за підтримку в посиленні української протиповітряної оборони”. Також відзначив ініціативу Нідерландів щодо спільного з партнерами постачання Україні ЗРК Patriot.

Окрім того, глава уряду висловив сподівання на якнайшвидшу передачу літаків F-16, які допоможуть захистити людей та інфраструктуру.

Сторони обговорили спільні оборонні виробництва та обмін технологіями, а також Глобальний саміт миру у Швейцарії. Українська сторона цінує те, що Нідерланди будуть представлені на найвищому рівні.

Ще одна важлива тема — євроатлантична інтеграція України. Покладаємось на активну адвокацію Нідерландів у подальшій роботі з ключовими партнерами Альянсу щодо всебічної підтримки нашої держави, — додав Шмигаль.

Варто зауважити, що Кайса Оллонґрен однією з перших підтримала право України бити по об’єктах на території Росії. З такою заявою вона виступила перед зустріччю міністрів оборони країн ЄС у Брюсселі.

За словами Оллонґрен, Україна може використовувати всі засоби для оборони, аби відновити свою територіальну цілісність.

Вона додала, що зараз Україна веде боротьбу “зі зв’язаною за спиною однією рукою”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.