Міністерка оборони Нідерландів з візитом прибула до України

Джерело: Денис Шмигаль/Facebook

10 червня глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонґрен з неоголошеним візитом прибула до України.

Шмигаль провів зустріч з Оллонґрен у Києві. Він висловив вдячність Нідерландам “за підтримку в посиленні української протиповітряної оборони”. Також відзначив ініціативу Нідерландів щодо спільного з партнерами постачання Україні ЗРК Patriot.

Окрім того, глава уряду висловив сподівання на якнайшвидшу передачу літаків F-16, які допоможуть захистити людей та інфраструктуру.

Сторони обговорили спільні оборонні виробництва та обмін технологіями, а також Глобальний саміт миру у Швейцарії. Українська сторона цінує те, що Нідерланди будуть представлені на найвищому рівні.

Ще одна важлива тема — євроатлантична інтеграція України. Покладаємось на активну адвокацію Нідерландів у подальшій роботі з ключовими партнерами Альянсу щодо всебічної підтримки нашої держави, — додав Шмигаль.

Варто зауважити, що Кайса Оллонґрен однією з перших підтримала право України бити по об’єктах на території Росії. З такою заявою вона виступила перед зустріччю міністрів оборони країн ЄС у Брюсселі.

За словами Оллонґрен, Україна може використовувати всі засоби для оборони, аби відновити свою територіальну цілісність.

Вона додала, що зараз Україна веде боротьбу “зі зв’язаною за спиною однією рукою”.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.