Телескоп NASA помітив дві зірки, які врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі

Джерело: Insider

Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.

Рідкісний космічний вибух, відомий як Кілонова, настільки потужний, що може створити у Всесвіті золото, платину та уран.

Кілонова виникає, коли дві нейтронні зірки тяжіють одна навколо одної та зрештою розбиваються. Удар спричиняє потужний вибух, який називається гамма-спалахом, за яким слідує хвиля ультрафіолетової, інфрачервоної та рентгенівської енергії. 

Енергія, що виділяється вибухом, може бути виявлена ​​дистанційними датчиками на Землі та в космосі. 

Вони також помітили докази викиду важких елементів під час вибуху, що свідчить про те, що це була Кілонова.

Великий вибух створив лише гелій, водень і літій. Складніші елементи, такі як вуглець і кисень, повинні були бути створені за допомогою реакцій термоядерного синтезу на мільйони градусів, створених зірками.

Але такі важкі елементи, як золото й уран, вимагають екстремальних і жорстких умов. Вони виникають лише за дуже обмежених обставин. 

У цьому конкретному випадку вчені виявили сліди важкого елемента телуру та створення лантаноїдів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

Національний банк вирішив не продовжувати обмеження у 150 000 гривень на місяць для переказів між фізичними особами (P2P, C2C) у межах одного банку. Це рішення стало можливим після впровадження комплексних заходів для мінімізації ризиків використання платіжної системи у незаконних схемах.

1 квітня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що уряд країни передав Збройним силам України ще 1 500 бойових БпЛА.