Повернення Пригожина до РФ свідчить, що Путін слабший, ніж усі думають – ексшпигуни ЦРУ

Джерело: Business Insider

Минуло два тижні після невдалого заколоту “вагнерівців”, в результаті якого Євген Пригожин нібито погодився переїхати до Білорусі. Однак, схоже, організатор бунту проти військового керівництва Росії вже повернувся в країну.

Це шокує і збиває з пантелику колишніх шпигунів, які розповіли виданню, що це може свідчити про більшу слабкість і вразливість режиму Володимира Путіна, ніж видається.

Як зауважили у виданні, нещодавно самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Пригожин повернувся до російського міста Санкт-Петербург і, можливо, навіть прилетів до Москви в четвер вранці, 6 липня. Місцеве видання “Фонтанка” також повідомило, що власника “Вагнер” помітили біля будівлі ФСБ у Санкт-Петербурзі, де йому повернули частину його зброї.

“Перше, що спадає на думку: це ознака слабкості Путіна на тлі постійних російських втрат у війні проти України”, – прокоментував колишній шпигун ЦРУ Гленн Карл, який працював у Росії.

Він наголосив, що “Путіну доводиться задобрювати різні фракції”, і що Пригожин “має прихильників у владних структурах, з якими очільник Кремля не може дозволити собі конфліктувати”.

Колишній виконувач обов’язків директора ЦРУ Джон Маклафлін також погодився з цією думкою. “Зважаючи, що існує закон, який передбачає 15 років ув’язнення за протест проти війни, якщо Пригожин залишиться на волі, це означатиме, що фактичний бунтівник вийде на свободу”, – сказав Маклафлін.

Як пояснили у виданні, Путіна давно звинувачують у тому, що він віддає накази про ув’язнення і вбивства тих, кого вважає “нелояльним або загрозливим”.

Однак зараз Пригожин вважається “аномалією”, оскільки йому дозволили повернутися в Росію після того, як під його проводом відбулося збройне повстання проти ключових російських військових посадовців.

Маклафлін зазначив, що повернення Пригожина до Росії може свідчити про одне з двох: або він діє “наперекір Москві”, або “відповідно до певних нерозкритих домовленостей, які дозволяють йому згорнути свій бізнес перед переїздом у Білорусь”.

“Присутність ватажка “вагнерівців” в Росії становить для Путіна унікальну дилему. З одного боку, він ризикує здатися слабким, дозволивши людині, дії якої він назвав “ударом у спину”, вільно пересуватися. З іншого ж, виникає питання, чи варто йому виступити проти того, хто залишається відносно популярним в Росії, особливо серед ультранаціоналістичної спільноти, яка підтримує війну проти України”, – підкреслили співрозмовники видання.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.