Шрі-Ланка закликала Росію припинити вербування своїх громадян
Джерело: The Telegraph
Шрі-Ланка закликала Росію припинити вербування своїх громадян на війну проти України після звинувачень у тому, що тисячі людей обманули й найняли на бойові посади в російській армії.
Міністр закордонних справ Шрі-Ланки Алі Сабрі обговорив це питання з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим на полях зустрічі міністрів БРІКС у Москві.
“На прохання міністра Алі Сабрі також погоджено, що подальший набір зі Шрі-Ланки не проводитиметься”, — повідомили в міністерстві.
Міністерство закордонних справ Шрі-Ланки повідомило, що отримало запевнення від Росії, що вона припинить вербувати громадян острівної держави для участі в бойових діях.
Згідно з даними родичів завербованих громадян Шрі-Ланки, приблизно 16 з них загинули у боях, 37 поранено та близько десятка інших перебувають в полоні в Україні.
- Для участі в російсько-українській війні близько 15 тисяч непальців завербувала РФ як іноземних найманців. 37-річний Рамчандра Хадка, один із них, після того, як зазнав поранення і повернувся додому, поскаржився на своє рішення долучитися до ЗС РФ.
- Ще у грудні 2023 року Непал попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шістьої солдатів, які служили в російській армії, вбито.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.