Сейм Литви схвалив призов на військову службу після закінчення школи
Джерело: lrt
13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.
Згідно з ухваленими поправками, юнаки повинні проходити військову службу відразу після школи, а також медичне обстеження — з 17 років. Визнані придатними до військової служби мають її пройти, перш ніж отримають право вступити до вишу.
Юнаки у віці від 18 до 22 років призиватимуться на військову службу після закінчення школи.
Тоді як добровільно йти на службу в Збройні сили зможуть особи віком від 18 до 39 років.
Реформа також пропонує варіювати тривалість військової служби, пропонуючи варіанти три, шість або дев’ять місяців.
Реформа набуде чинності 2026 року.
За законопроєкт проголосували 85 депутатів литовського парламенту, проти – 3, утрималися 14.
Міністр оборони Лаурінас Кашчунас зауважив, що запропоновані зміни не є загальним призовом, додаючи, що вони лише дозволять більше молодих людей призвати на військову службу.
Уроки України наочно показують нам, що вся країна має бути готова боротися зі значно більшим противником, — наголосив депутат Паулюс Саударгас.
- Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
- Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
- Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
- Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки що невідомо.
- Норвезький уряд оголосив 2 квітня, що збільшить кількість призовників внаслідок модернізації інфраструктури та створення нових посад у Силах оборони.
У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.
У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.
П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.
Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.
Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.