МКС розслідує кібератаки РФ на цивільну інфраструктуру України як можливі воєнні злочини

Джерело: Reuters

Прокурори Міжнародного кримінального суду (МКС) розслідують російські кібератаки на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини.

Про це повідомили посадовці, які знайомі з питанням, на умовах анонімності, оскільки розслідування ще не завершено.

Це перше підтвердження того, що атаки в кіберпросторі розслідуються міжнародними прокурорами. Це також може призвести до видачі ордерів на арешт.

За словами одного з посадовців, в рамках розслідування перевіряють атаки на інфраструктуру, які поставили під загрозу життя людей через порушення електропостачання та водопостачання, переривання з’єднань зі службами екстреного реагування або виведення з ладу мобільних служб, які повідомляють про повітряну тривогу.

Прокурори МКС працюють разом з українськими командами над розслідуванням кібератак, скоєних з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Однак два інших джерела, близьких до офісу прокурора МКС, підтвердили, що вони також можуть розслідувати атаки від 2015 року, після незаконного захоплення Росією Криму.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.