NYT: Зеленського хвилює, що США можуть скористатись «лазівкою» в угоді з Україною

Джерело: The New York Times

Нещодавно, 13 червня, президент США Джо Байден і Президент України Володимир Зеленський підписали двосторонню угоду про гарантії безпеки, однак в NYT припускають, що США можуть припинити дію цієї угоди.

У виданні зазначають, що домовленості “можуть не пережити результати виборів у США”.

В “дрібному шрифті” угоди про безпеку, яку підписали лідери США та України, йдеться: “Будь-яка зі сторін може припинити дію цієї Угоди, надіславши письмове повідомлення дипломатичними каналами”, що “набуде чинності через 6 місяців”.

В NYT наголошують, що саме такою “лазівкою” скористався колишній президент США Дональд Трамп із ядерною угодою з Іраном, від якої він відмовився у 2018 році. 

Читайте також: Гарантії безпеки: про що саме Україна підписує угоди з союзниками

У NYT додали, що “Трамп не приховував своєї зневаги до України чи свого бажання позбавити Сполучені Штати від величезної шкоди фінансових зобов’язань”.

“Це угода, яка дійсно фіксує момент. З одного боку, це корисний крок для встановлення довгострокових відносин з Україною. З іншого боку, це дуже мало для того, чого насправді хочуть українці: справжнього членства в НАТО”, — сказав Сет Дж. Джонс, директор проєкту транснаціональних загроз Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.