Катар і Єгипет планують переговори з ХАМАС про припинення вогню в Газі, – Салліван
Джерело: Reuters
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван заявив у суботу, 15 червня, що посередники від Катару та Єгипту найближчим часом планують залучити бойовиків ХАМАС, щоб перевірити, чи є спосіб досягти припинення вогню в Газі.
Салліван поспілкувався з журналістами в кулуарах Глобального мирного саміту щодо України і його запитали про дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб ХАМАС звільнив деяких заручників, утримуваних із 7 жовтня, в обмін на припинення вогню щонайменше на шість тижнів.
Салліван сказав, що він розмовляв з одним із головних співрозмовників, прем’єр-міністром Катару шейхом Мохаммедом бін Аль Тані, і що вони знову поговорять про Газу в неділю, поки обидва перебувають у Швейцарії на конференції щодо України.
ХАМАС привітав пропозицію про припинення вогню, але наполягає на тому, що будь-яка угода має забезпечити припинення війни, і Ізраїль все ще відхиляє цю вимогу.
“Ми очікуємо переговорів між посередниками та ХАМАСом. Подивимося, де ми зараз. Ми продовжуватимемо консультації з ізраїльтянами, а потім, сподіваюся, наступного тижня ми зможемо повідомити вам як, на нашу думку, йдуть справи, і що ми бачимо як наступний крок, щоб спробувати завершити це”, – сказав Салліван.
- Організація Об’єднаних Націй вперше додала ізраїльську армію, ХАМАС і збройне крило Палестинського ісламського джихаду до свого списку порушників прав дітей.
Латвія передасть Україні новітні бронетранспортери Patria 6×6 у межах нового пакета військової допомоги.
Англійський футбольний клуб “Ліверпуль” вирішив підтримати родину форварда Діогу Жоти, який загинув в автокатастрофі 3 липня.
У Києві поліція затримала чоловіка, який зробив зауваження групі неповнолітніх і відкрив по них вогонь з травматичного пістолета.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.