Навчання українських пілотів на F-16 розпочнеться у серпні цього року

Джерело: Reuters.

Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.

“Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року”, – сказав виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

За даними Reuters, поки що жодна з країн не взяла на себе зобов’язання з постачання Україні винищувачів F-16, натомість Польща і Словаччина поставили 27 літаків МіГ-29 для поповнення українського парку бойових літаків.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав у Вільнюсі: “Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне “так” від американців. Ми маємо американське “так” щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське “так” на безпосереднє використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок”.

Країни НАТО Данія та Нідерланди очолюють зусилля міжнародної коаліції з підготовки пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 для України.

Зазначимо, що сьогодні міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано

“Офіційно: сформовано коаліцію для підготовки пілотів ВПС України на F-16! Сьогодні 11 держав-партнерів і Україна підписали меморандум з визначенням умов. Я особливо вдячний Данії та Нідерландам за їхнє видатне лідерство в цьому процесі”, – зазначив очільник Міноборони України.

Відтак, українські пілоти, техніки та допоміжний персонал візьмуть участь у навчальній програмі. Також є можливість включення в програму інших типів винищувачів.

За словами міністра, коаліція готова розглянути інші способи надання повнофункціональних можливостей F-16.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.