У світі все більше людей відмовляються від перегляду новин — опитування

Джерело: дослідження Digital News Report 2024, проведене Reuters Institute for the Study of Journalism

Четверо з десяти респондентів (39%) свідомо уникають перегляду новин, що на 10% більше, ніж у 2017 році. Відмову від новин пов’язують з пандемією COVID-19, війною в Україні та бойовими зіткненнями Близькому Сході. Усі ці події  значно вплинули на психічний стан багатьох людей.

Опитування провели у січні-лютому в 47 країнах серед 95 тисяч осіб. За його результатами стало відомо, що прагнення людей уникати новин перебуває на рекордно високому рівні.

Хоча вибори в низці країн, наприклад США, підвищили інтерес до новин у цих країнах – загальна тенденція до зниження уваги до новин зберігається. З 2017 року кількість тих, хто уважно стежить за новинами, зменшилася з 63% до 47%.

Протягом останнього десятиліття аудиторія традиційних джерел новин, таких як телебачення і друковані видання, різко скоротилася. Молодь воліє дізнаватися новини в інтернеті або через соціальні мережі.

Наприклад, у Польщі 72% заявили, що отримують новини онлайн, 54% – з телебачення і лише 10% – із друкованих ЗМІ. Найбільшою соцмережею для отримання новин залишається Facebook, але фіксується зниження її популярності.

Надалі йдуть YouTube і WhatsApp, натомість TikTok переживає підйом – за своєю популярністю ця платформа вперше обігнала X (Twitter). Серед 18-24-річних людей популярність формату TikTok із короткими відео дуже висока – 23%.

Увечері 4 квітня російські окупаційні війська ракетою, а згодом і ударними безпілотниками, атакували Кривий Ріг. За повідомлення глави Дніпропетровської ОВА Сергія Лисака, у місті значні руйнування, десятки жертв та постраждалих.

5 квітня відзначають Міжнародний День супу, День чистої карми та Міжнародний день совісті. Християни сьогодні вшановують мучеників Агафопода, диякона, Феодула, читця, та інших, а також відзначається Похвала Пресвятої Богородиці.

За даними синоптиків у суботу, 5 квітня, в Україні очікується погіршення погодних умов.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.