США запровадили санкції проти глави спецслужби Сербії за підтримку «злочинної діяльності» РФ

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США

11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.

У заяві департаменту мовиться, що директор сербської розвідувальної служби Александар Вулін “використовував свої державні посади, щоб підтримати Росію, сприяючи зловмисній діяльності, яка погіршує безпеку та стабільність на Західних Балканах, і надаючи Москві платформу для посилення свого впливу на регіон”.

Вулін став новим керівником розвідки балканської держави в грудні, до того він перебував на посаді міністра внутрішніх справ і оборони. Зауважується, що у серпні, після того, як відмовився приєднатися до західних санкцій проти Росії, Вулін відвідав Москву.

У Міністерстві фінансів наголосили, що посадовець підтримував стосунки з сербським торговцем зброєю Слободаном Тешичем, внесеним до списку США, гарантуючи, що незаконні постачання зброї “можуть вільно пересуватися через кордони Сербії”.

Міністерство фінансів без вагань переслідуватиме суб’єктів, які зловживають своєю владою заради особистої вигоди, водночас підриваючи ефективне та демократичне управління на Західних Балканах, — зазначив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Нельсон заявив, що Александара Вуліна притягують до відповідальності за його корупційні та дестабілізуючі дії, які сприяли зловмисній діяльності Росії в регіоні.

Зауважимо, 26 вересня 2022 року в ЄС засудили рішення Сербії провести зовнішньополітичні консультації з РФ, заявивши, що це викликало запитання в той час, коли Брюссель наголосив країнам, які прагнуть приєднатися до блоку, не продовжувати звичайну взаємодію з Москвою.

  • Раніше сербські активісти подали скаргу до суду проти російської приватної військової компанії “Вагнер” та її прихильників, звинувативши їх у вербуванні сербів на війну проти України.
  • Нещодавно президент Сербії Александар Вучич заявив, що Росія має припинити спроби вербувати сербів на війну проти України на боці ПВК “Вагнер”. Він розкритикував спроби знайти добровольців в його країні.
  • Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.