Ламають багети та спагеті: на Євро-2024 фанати розважаються «продовольчими війнами»

Джерело: The Guardian

На головній футбольній події цього року – Євро-2024 – фанати влаштували жартівливі “продовольчі війни”, під час яких “знущаються” з національних страв країни-суперниці.

Перший такий випадок стався перед матчем збірних Італії та Албанії. Фанати останніх почали ламати спагеті перед італійськими фанами.

Їх приклад наслідували фанати Австрії, які ламали багети перед французькими вболівальниками перед матчем збірних.

Такі “війни” фанатів викликали навколо більше сміху, аніж обурення. Щобільше, тепер на стадіонах починають з’являтись банери з написами про їжу.

До прикладу, на матчі збірних Швейцарії та Угорщини фани вивісила банер з написом “Фондю краще, аніж гуляш”.

На матчі Албанії та Італії з’явився плакат з написом “Їжте макарони, бігайте швидше”. А на футбольному поєдинку між Польщею та Нідерландами виднівся постер з написом “Ковбаса краще за гауду”.

Правоохоронці Німеччини, де проходить турнір, сподіваються, що між фанатами продовжаться подібні жартівливі сутички, а не реальні бійки. Вони зауважили, що поки було більше поламаних спагеті та багетів, аніж кісток.

“Дякувати Богу, насилля не було. Натомість ми бачимо веселощі та жарти між вболівальниками, як от оці “продовольчі війни””, – зауважив власник продуктового кіоску у Гамбурзі.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.