Ламають багети та спагеті: на Євро-2024 фанати розважаються «продовольчими війнами»

Джерело: The Guardian

На головній футбольній події цього року – Євро-2024 – фанати влаштували жартівливі “продовольчі війни”, під час яких “знущаються” з національних страв країни-суперниці.

Перший такий випадок стався перед матчем збірних Італії та Албанії. Фанати останніх почали ламати спагеті перед італійськими фанами.

Їх приклад наслідували фанати Австрії, які ламали багети перед французькими вболівальниками перед матчем збірних.

Такі “війни” фанатів викликали навколо більше сміху, аніж обурення. Щобільше, тепер на стадіонах починають з’являтись банери з написами про їжу.

До прикладу, на матчі збірних Швейцарії та Угорщини фани вивісила банер з написом “Фондю краще, аніж гуляш”.

На матчі Албанії та Італії з’явився плакат з написом “Їжте макарони, бігайте швидше”. А на футбольному поєдинку між Польщею та Нідерландами виднівся постер з написом “Ковбаса краще за гауду”.

Правоохоронці Німеччини, де проходить турнір, сподіваються, що між фанатами продовжаться подібні жартівливі сутички, а не реальні бійки. Вони зауважили, що поки було більше поламаних спагеті та багетів, аніж кісток.

“Дякувати Богу, насилля не було. Натомість ми бачимо веселощі та жарти між вболівальниками, як от оці “продовольчі війни””, – зауважив власник продуктового кіоску у Гамбурзі.

У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.

Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.

Великий Бар’єрний риф – найбільша жива структура на планеті – опинився під загрозою зникнення. Через глобальне потепління корали в усьому світі зазнають масового знебарвлення, втрачають кольори і врешті гинуть. Вчені в Австралії намагаються знайти нестандартні способи збереження рифів – зокрема, вивчають витривалі види коралів, вирощують їх у лабораторіях і навіть експериментують із кораловими “добавками”.