Для чого Путін здійснить візит до КНДР — ISW

Джерело:  звіт Інституту вивчення війни (ISW)

Візит російського президента Путіна до Північної Кореї є демонстрацією його підтримки режиму Кім Чен Ина. Своєю чергою це сприяє зміцненню легітимності лідера як всередині країни, так і на міжнародній арені.

Путін розраховує на отримання додаткової допомоги від КНДР в майбутньому. До того ж що іноземні глави держав рідко відвідують Північну Корею, а востаннє туди здійснював візит Путін у 2000 році.

Перед візитом до КНДР 18 червня, Путін опублікував статтю в північнокорейській державній газеті Rodong Sinmun. У ній він хвалив російсько-північнокорейське співробітництво. Це, ймовірно, має на меті представити майбутню підтримку КНДР Росії як частину спільної боротьби проти Заходу.

У статті Путін наголосив на історичній підтримці Радянського Союзу щодо Північної Кореї під час та після Корейської війни. За його словами, СРСР був першою країною, яка встановила дипломатичні відносини з КНДР. Він також подякував Північній Кореї за її підтримку Росії під час війни в Україні.

Аналітики підкреслюють, що Путін використовує відомі пропагандистські наративи про історичну боротьбу Північної Кореї проти США і Заходу. У такий спосіб він хоче виправдати свої майбутні запити на підтримку з боку КНДР у військових зусиллях Росії в Україні.

Вони можуть включати поставки зброї або надання робочої сили. Наприклад, у 2022 році КНДР розглядала можливість відправки своїх робітників до окупованої Росією України для допомоги у відновленні.

У відповідь на візит Путіна західні чиновники висловили занепокоєння щодо посилення співпраці між авторитарними режимами. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на важливості співпраці НАТО з партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ще він засудив підтримку військових зусиль Росії з боку КНР і КНДР.

Речник із національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що США стурбовані поглибленням російсько-північнокорейських відносин. Оскільки вони мають наслідки як для України, так і для безпеки Корейського півострова. США продовжують уважно стежити за розвитком цих відносин.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.