Члени G7 оголосять масштабний договір безпеки з Україною на саміті НАТО
Джерело: BBC.
На саміті НАТО у Вільнюсі очікується, що лідери G7 оголосять масштабний договір безпеки з Україною. Гарантії безпеки можуть включати оборонне обладнання, навчання та обмін розвідданими.
За словами прем’єр-міністр Великої Британії Сунака Ріші, гарантії безпеки надішлють “сильний сигнал” президенту Росії Володимиру Путіну. Домовленість про безпеку України стали обговорювати після того, як блок не вказав терміни приєднання Києву до Альянсу, що викликало критику президента Володимира Зеленського.
Очікується, що глави G7 підпишуть декларацію у Вільнюсі під час другого дня оборонного саміту НАТО. Сунак підкреслив, що партнери Києва нарощують свої “офіційні домовленості щодо захисту України в довгостроковій перспективі”.
“Ми ніколи не зможемо побачити повторення того, що сталося в Україні, і ця декларація підтверджує наше зобов’язання гарантувати, що вона ніколи не буде вразливою до тієї жорстокості, яку Росія заподіяла їй знову”, – сказав він.
Офіційні особи Сполученого Королівства заявили, що їхня країна зіграла провідну роль в угоді за участю партнерів G7 Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії та США. Надалі має з’явитися більше інформації щодо цього.
Раніше президент США Джо Байден пропонував Україні модель, схожу на угоду з Ізраїлем. Відповідно до неї Вашингтон має надавати 3,8 мільярда доларів військової допомоги Ізраїлю на рік протягом десятиліття. Утім такий варіант не охоплює можливість про прихід на допомогу цільовій країні під час нападу, як участь в НАТО.
У Києві визнають, що не можуть стати новим членом НАТО під час російсько-української війни, але прагнуть приєднатися якнайшвидше після закінчення бойових дій.
“НАТО дасть Україні безпеку – Україна зробить альянс сильнішим”, — звертався Зеленський у Литві.
Глава держави там же подарував бойовий прапор зі зруйнованого міста Бахмут, який став місцем найкривавішої битви під час вторгнення Росії в Україну. Також у Twitter він написав, що “невизначеність — це слабкість”. За його словами, відсутність погоджених часових рамок означає, що остаточне членство його країни може стати розмінною монетою.
- Президент України Володимир Зеленський вранці 12 липня прибув на саміт НАТО у Вільнюсі. У межах зустрічі відбудеться інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО.
- Президент Володимир Зеленський повідомив, що 12 липня у Вільнюсі продовжиться робота саміту та анонсував низку зустрічей зі світовими лідерами.
- 11 липня країни-члени НАТО узгодили спільне комюніке щодо України на саміті у Вільнюсі. У НАТО запевнили, що запросять Україну до Альянсу, коли країни-члени погодяться, і усі умови будуть виконані.
- Своєю чергою, глава НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Україна стане членом НАТО в майбутньому, і що процес членства країни перейде з двоетапного на одноетапний.
- Натомість 9 липня президент США Джо Байден зазначив, що Україна поки що не готова до повноцінного членства в НАТО. Проте, він готовий запропонувати військову допомогу, подібну до підтримки, яку Сполучені Штати вже давно надають Ізраїлю.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Британський банк HSBC припинив обробку всіх платежів з Росії та Білорусі для клієнтів персонального банківського обслуговування, повідомили в компанії у п’ятницю, 22 листопада.
Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.