«Морок і сором»: заступниця голови Архітектурної палати України повідомила, що її відключили від дискусії з Європарламентарями по законопроєкту 5655

Джерело: Facebook-сторінка Анни Кирій

Архітекторка, заступниця голови Архітектурної палати України Анна Кирій повідомила, що її та низку інших осіб відключили від онлайн-дискусії Європарламентарів щодо законопроєкту № 5655 про містобудування.

“Прозорість діалогу від наших “найпрозоріших” і “найцифровізованих” Міністрів Кубракова та Федорова демонструю на фото в пості”, – написала вона.

Фото: facebook.com/anna.kyrii

За словами Кирій, 10 липня вона отримала запрошення на дискусію з Європарламентарями щодо проєкту закону № 5655.

Topic: “Restoration of Ukraine in the context of the decentralization reform”, де серед спікерів були міністрі інфраструктури Олександр Кубраков,міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та авторка законопроєкту і нардепка від “Слуги народу” Олена Шуляк.

“За десять хвилин після початку конференції організатори викинули з неї мене, Олександра Слобожана, мерів міст, Ірину Федорів, представників Рух ЧЕСНО, Асоціації міст України та навіть нардепа Анну Бондар”, – зазначила Кирій.

Вона додала, що така ситуація – це “морок і сором”, який демонструють конкретні особи на міжнародній арені.

“Офіс Президента України, ці люди тягнуть вас на дно і всім це дуже добре видно. Організаторам і в European Parliament відповідні листи направили. Живемо в часи гірші за Януковича”, – резюмувала Анна Кирій.

Що відомо про законопроєкт № 5655?

У грудні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності”. Натомість українці створили петицію з проханням до президента накласти вето на законопроєкт, яка набрала понад 25 тисяч необхідних голосів.

За прийняття відповідного законопроєкту № 5655 у другому читанні проголосували 228 нардепів.

У Мінінфраструктури переконують: суспільний запит на цю реформу існує вже давно, і зараз він особливо гострий.

Підтриманий у другому читанні законопроєкт передбачає зміну підходів до містобудування, зокрема максимальну цифровізацію процесів та автоматизацію дій з надання необхідних дозволів. У міністерстві обіцяють, що реформа принесе автоматизацію процесів, прозорість і антикорупцію та посилення відповідальності за незаконні дії.

Водночас мер Києва Віталій Кличко наголосив: цей законопроєкт повністю нівелює контроль міст за будівництвом і створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок.

Асоціація міст України, мери міст неодноразово наголошували і закликали депутатів допрацювати законопроєкт № 5655, обговорити його з громадськістю, із професійними середовищами, місцевим самоврядування. І тільки тоді виносити на голосування в парламент.

На сайті президента 12 грудня з’явилася петиція з проханням накласти вето на законопроєкт N 5655, де наголошується, що введення в дію цього законну призведе до хаотичної забудови міст та знищення історичних пам’яток великими забудовниками. Петиція набрала понад 25 тисяч необхідних голосів, проте президент Зеленський досі не надав відповіді щодо цієї петиції.

Європейський парламент у своїй резолюції на підтримку якнайшвидшого вступу України до НАТО закликав президента України Володимир Зеленського не підписувати законопроєкт № 5655, авторства очільниці партії “Слуга народу” Олени Шуляк, про реформу містобудування.

Попри це голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та міністр інфраструктури Олександр Кубраков звернулися до глави Європарламенту із закликом переглянути точку зору щодо закону № 5655.

  • 11 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру у зловживанні впливом чинній нардепці. Детективи НАБУ також вручили повідомлення про підозру й помічниці депутатки.

За даними синоптиків у п’ятницю, 18 жовтня, у більшості регіонів сухо та сонячно.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.