США і Китай провели перші за п’ять років неофіційні ядерні переговори
Джерело: Reuters
Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.
Американські співрозмовники висловили занепокоєння, що Китай може застосувати або погрожувати застосувати ядерну зброю, якщо зазнає поразки в конфлікті навколо Тайваню. Китайські представники запевнили американських колег, що не вдаватимуться до погроз.
Зауважимо, що Китай розглядає демократично керований острів як свою територію, а уряд у Тайбеї відкидає це твердження.
“Вони сказали американській стороні, що вони абсолютно впевнені в тому, що здатні перемогти в звичайній боротьбі за Тайвань без використання ядерної зброї”, — сказав учений Девід Санторо, американський організатор переговорів Track Two.
Такі дискусії не можуть замінити офіційні переговори, “які вимагають від учасників авторитетних висловлювань з питань, які часто дуже розділені в (китайських) урядових колах”, сказав представник Держдепартаменту США.
Неформальні дискусії між державами, що володіють ядерною зброєю, відбулися, коли США та Китай мали суперечки щодо основних економічних та геополітичних питань, а лідери у Вашингтоні та Пекіні звинувачували один одного в недобросовісності.
- 20 червня глава Росії Володимир Путін вкотре заявив, що РФ обмірковує можливі зміни своєї доктрини ядерної зброї.
- Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі та речник Держдепу США Метью Міллер прокоментували чергові ядерні погрози з боку Росії.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.
Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.
За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.