Китай здатен захопити Тайвань без жодного пострілу – CSIS

Джерело: CSIS

За оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів.

Як зазначається, протягом останніх років Китай значно посилив тиск на острів. Зокрема військові кораблі та літаки КНР тепер майже щодня діють навколо Тайваню, викликаючи побоювання, що напруженість може перерости у відвертий конфлікт.

При цьому значна частина уваги світу зосереджена на загрозі китайського вторгнення, але Пекін має багато варіантів, окрім вторгнення, щоб “покарати або анексувати Тайвань”.

“Одним із важливих кроків, які може зробити Китай, є карантин у “сірій зоні” під керівництвом не військових, а берегової охорони та інших правоохоронних органів. Замість того, щоб ізолювати острів, карантин мав би показати здатність Китаю здійснювати контроль над Тайванем. Китаю навіть не потрібно повністю оточувати острів, щоб ввести карантин”, – зазначили експерти.

За їхніми словами, у сценарії обмеженого морського карантину китайські сили можуть націлитися лише на один або два ключових порти, що все одно буде серйозною проблемою для Тайваню.

“Можливості таких сценаріїв приділено мало уваги, але в короткостроковій перспективі карантин більш ймовірний, ніж вторгнення чи військова блокада. Це також породило б більшу невизначеність щодо того, як Тайвань і міжнародна спільнота можуть ефективно відреагувати”, – йдеться у матеріалі.

Окупанти в суботу, 28 вересня, завдали авіаудару по Слатиному Харківської області. Загинули троє людей, ще щонайменше троє поранених.

У Данії під час розкопок великого поховання часів вікінгів виявили 50 добре збережених скелетів.

Велика Британія заборонила супермоделі Наомі Кемпбелл бути довіреною особою благодійної організації після того, як розслідування виявило, що кошти, зібрані на добрі справи, використовувалися на “нерозумні витрати”.

У Києві спостерігається різке зменшення чисельності горобців, яке сталося через косіння трави і “гламуризацію” столичних парків.

Понад 3600 хімічних речовин, дозволених для контакту з харчовими продуктами в упаковці, кухонному посуді або харчовому обладнанні, виявили в організмі людини, про що свідчить нове дослідження.