Християни східного обряду святкують Трійцю

Джерело: Букви
У неділю, 23 червня, християни східного обряду святкують День Святої Трійці або П’ятидесятницю.
Свято завжди відзначається у неділю сьомого тижня після Великодня та вважається одним із найбільших.
Воно зветься Трійцею, тому що цього дня Господь уперше проявився в усіх своїх іпостасях – як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. У православних храмах на Трійцю виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев. На всенощній уперше за 50 днів після Великодня лунає молитва, звернена до Святого Духа: “Царю Небесний, Утішителю, Душе істини…”.
За традицією, напередодні П’ятидесятниці, в суботу, християни вшановують пам’ять спочилих родичів. Ця субота зветься Троїцькою батьківською суботою. У понеділок святкують День Святого Духа.
У народі на Трійцю будинок прикрашають лепехою. Цього дня прийнято відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування. Головною стравою вважається коровай.
Тиждень після Трійці називається седмицею першою після П’ятидесятниці, і під час нього не постують.
В Україні Трійця є офіційним державним святом.
- 23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – Свята Трійця.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 9 травня. Загалом, від початку доби вже зафіксовано 80 бойових зіткнень.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.