Нардепу Миколі Тищенку повідомили про підозру за фактом інциденту у Дніпрі
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2024/06/2-5.jpg)
Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора
ДБР повідомило про підозру народному обранцю Миколі Тищенку через незаконне позбавлення волі ексвійськового у Дніпрі.
Працівники ДБР прийшли до помешкання Тищенка вранці 25 червня. Нардепу вручили підозру ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі) та провели обшуки.
На опублікованих правоохоронцями фото видно, що у Тищенка у домі зберігається низка коштів готівкою в іноземній валюті.
Офісом Генпрокурора погоджено клопотання щодо обрання народному депутату запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Крім того, за фактом інциденту у Дніпрі повідомлено про підозру ще одній особі, яка брала активну участь у протиправних діях, за ч. 2 ст. 127 (застосування катування “з метою дискримінації”)., ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) КК України.
Тривають заходи з встановлення інших осіб, причетних до кримінального правопорушення. Слідчі дії тривають.
Що передувало?
20 червня у Дніпрі стався конфлікт між невідомими особами у формі та балаклавах і колишнім військовослужбовцем спецпідрозділу ГУР МОУ “KRAKEN” Дмитром Павловим. До інциденту причетний і народний депутат Микола Тищенко.
Сам нардеп стверджував, що разом з поліціянтами, проводив обшуки у шахрайських ботофермах у Дніпрі.
Водночас зовсім іншу версію конфлікту повідомив журналіст Денис Кошельник. Він зауважив, що Тищенко, під виглядом боротьби з колл-центрами, навідується до таких офісів, аби отримувати від них відсотки.
У ГУНП у Дніпропетровській області повідомили, що за фактом інциденту відкрито два кримінальні провадження. Зокрема у поліції повідомили, що на 33-річного напали невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах, та завдали йому тілесних ушкоджень і незаконно утримували.
Сам Тищенко після розголосу повідомив, що конфлікт нібито виник в результаті “перешкоджання діяльності правоохоронців та нападу невідомих чоловіків на слідчого опергрупи”.
Він додав, що люди, які приїхали нібито “на місце вчинення злочину”, намагались захистити ботоферму, зірвати слідчі дії, приховати факти роботи шахрайського колл-центру і відволікти слідство, щоб вивезти техніку.
“Більше того, вони не чинні військові. А після недовгої служби списані за “опікунство”. Раптом”, – заявив нардеп.
Згодом стало відомо, що разом з Тищенком участь у конфлікті брав співробітник поліції Києва.
- У Дніпрі стався конфлікт між народним депутатом Миколою Тищенком, невідомими особами у формі та балаклавах і колишнім військовослужбовцем спецпідрозділу ГУР МОУ “KRAKEN”. В соцмережах відреагували на інцидент.
- Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак прокоментував конфлікт з нардепом Миколою Тищенком та військовим в Дніпрі.
Сьогодні, 12 лютого, президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 16:00 12 лютого. На даний час ворог 74 рази атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Покровському, Новопавлівському та Курському напрямках.
Уряд Швейцарії схвалив програму допомоги Україні на суму 1,5 млрд швейцарських франків (1,58 млрд євро).
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.