У Помпеях археологи виявили дитячі малюнки гладіаторів

Джерело: Reuters

Археологи знайшли дитячі ескізи боїв гладіаторів, нанесені вугіллям на стінах одного з будинків у давньоримському місті Помпеї.

Як розповіли в агентстві, ескізи фігур гладіаторів із палицями були виявлені під час розкопок, які проводилися у Помпеях в останні місяці. Малюнки були зроблені дітьми віком шести або семи років.

Також археологи знайшли обриси трьох маленьких рук, двох фігур, які грають із м’ячем, сцену полювання, можливо, на кабана, і двох бійців, один з яких лежить на землі.

За словами психологів із Неапольського університету імені Федеріко II, виявлені малюнки зображують події, які бачили діти, а не вигадані.

Серед інших знахідок археологів – унікальний портрет дитини у каптурі із маленьким песиком біля ніг, знайдений у так званому “Будинку художників за роботою”.

Поблизу входу в цей будинок були також виявлені скелети чоловіка і жінки – літньої пари, яка, ймовірно, марно шукала притулку під час виверження вулкана в Помпеях близько 2000 років тому.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.

Вірменський президент Ваагн Хачатурян 4 квітня підписав закон про початок вступу Вірменії до Європейського Союзу.