За пів року на телемарафон з держбюджету виділили 894 млн грн – нардеп Железняк
Джерело: народний депутат України Ярослав Железняк
За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
Напередодні нардеп писав, що на телемарафон витрачено 790 мільйонів державних коштів.
Як зауважив Железняк, у червні держпідприємство “Мультимедійна платформа в Україні” замовило контент для телемарафону на 20,78 млн гривень.
“Вирішили подивитися, у скільки державі обходиться піар влади. Так от, з початку 2024 року це вже більше 790 млн грн. Це загальна сума 10 контрактів для створення контенту марафону “Єдині новини” та FREEDOM” – повідомив депутат.
Він зауважив, що стали “трішки розумнішими”, оскільки тепер не закуповують окремо кожен контент, а об’єднують все в один контракт, до якого входять серіали, розважальні шоу тощо.
Та вже сьогодні Ярослав Железняк зауважив, що вчорашні дані про 790 мільйонів гривень – були цифрами лише щодо замовлень “Мультимедійної платформи”.
“Але тут треба ще додати: ➕ сам канал “Рада”. Який вже третій рік є у прямому користуванні повʼязаною з ОП (Міндичем) компанією “Кінокіт”. Так ось, до суми 790 млн грн можемо сміливо додавати ще 104 млн грн, злитих в цьому році на виробництво контенту “Ради” для марафону”, – написав нардеп.
Відтак загальна сума коштів з держбюджету, яку вже потратили на “Єдиний марафон”, становить 894 млн гривень.
“І це ще півроку не минуло”, – резюмував нардеп.
- 8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував петицію щодо перенаправлення коштів, призначених для телемарафонів “Єдині новини” та телеканалу “FreeДом” на фінансування закупівлі безпілотників та пікапів для потреб Збройних сил, зазначивши, що це недоцільно.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…