Протипіхотні осколкові міни: в чому їхня особливість та як з ними поводитись

Джерело: Букви

Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії станом на квітень 2024 року близько 25% території України забруднені мінами та вибухонебезпечними предметами. Відтак важливо знати в чому особливість залишеної окупантами зброї, зокрема осколкових протипіхотних мін, та як із нею поводитися.

Осколкові міни, крім вибухової речовини, наповнені металевими кульками, циліндрами, голками, смужками тощо. Такі елементи ураження здатні завдати людині серйозних травм та призвести до смерті.

Протипіхотні осколкові міни є особливим типом мін, які активуються при зміні тиску на їхню поверхню. Це означає, що вони можуть вибухнути під натиском людини чи транспортного засобу.

Відтак вони розриваються, створюючи осколки, які є основною причиною поранень.

Міни цього типу встановлюють у ґрунті та на інших вертикальних поверхнях, а деякі види  – на деревах та стовпах. 

За даними ДСНС, побачивши міну, категорично заборонено:

  • чіпати міну;
  • завдавати ударів, розбирати;
  • кидати у відкритий вогонь чи воду.

Щоб поводитись з протипіхотними осколковими мінами безпечно, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  • уникайте деокупованих території, які ще не обстежили сапери;
  • дотримуйтесь маркованих маршрутів або інструкцій з безпеки, які можуть бути надані місцевими органами чи міжнародними організаціями;
  • уникайте будь-яких спроб самостійно виявляти або видаляти міни. 

Якщо ви помітили міну, слід зателефонувати за номером 101.

Фото: ДСНС

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.